Tre përdorime të pabesueshme të vajit të ullirit për bukurinë
Vaji i ullirit duhet përdorur kudo dhe për gjithçka. Në tryezë dhe në kozmetikë. Si i tillë, ai është një përbërës thelbësor duke filluar nga kujdesi dhe bukuria e lëkurës. Studimet kanë nxjerrë në pah të mirat e pafundme të tij në kozmetikë. Më poshtë janë renditur tre përdorime të pabesueshme të tij.

Mund ta përdorni si krem ​​rroje. Vaji zbut flokët dhe do t’ju japë një rruajtje të butë. Së dyti, mund të largoni make up-in duke hedhur një sasi të vogël vaji në një copë pambuku. Gjithashtu është ideal për flokët e dëmtuar. Përzieni 1/2 filxhan vaj ulliri me një vezë ​​dhe lëreni për 30 deri në 45 minuta.
Shtuar më 16/01/2021, ora 15:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori