Trajtoni lëkurën e vrazhdë me limon
Përdorimi i kremrave edhe mund të acarojë më shumë lëkurën kur e kemi të vrazhdë. Kemi vënë re se pas dimrit të gjatë, bërrylat tanë thahen dhe bëhen të vrazhdë. Një mënyrë e thjeshtë do të ishte që ju të përdornit limonin. Lyeni ata 1 herë në javë me gjysmë limoni të prerë. Acidi i limonit i largon pjesët e lëkurës së thatë dhe të vrazhdë. Pas 5 minutave i lani dhe largoni pjesët e mbetura. Më pas përdorni një krem. /albeu.com/

Shtuar më 26/09/2014, ora 17:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori