Thana normalizon qarkullimin e gjakut
Pëlqej
Personat të cilët kanë probleme me diarenë, mjafton të konsumojnë thana të freskëta. Vetitë e tyre shëruese janë të shumta, e mbi të gjitha normalizojne qarkullimin e gjakut.

Kokrrat e thanës përmbajnë rreth 9% sheqer, acide organike, vitaminë C etj. Gjethet dhe lëvorja e thanës përmbajnë rreth 10-15% taninë. Thana kuron diarenë, ekzemën, normalizon qarkullimin e gjakut, rregullon metabolizmin. /albeu.com/


Shtuar më 23/09/2014, ora 17:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori