Të gjithë duhet të dimë këto karakteristika për grupin e gjakut
Siç e dimë të gjithë, ekzistojnë 4 grupe gjaku: A, B, AB dhe O.

Secili grup gjaku ka karakteristikat e veta, të cilat janë të fituara që prej lindjes dhe jo të fituara me kalimin e kohës. Dhe cilat janë këto karakteristika?


Mënyra e të ushqyerit

Individët me grup gjaku A duhet të shmangin produktet e mishit dhe të konsumojnë më shumë produkte bimore. Ndërsa ata me grup gjaku 0 duhet të kenë në çdo vakt mish ose peshk sepse u nevojiten më shumë proteina.

Ata me grup gjaku AB duhet të kenë në pjatë mish të thatë apo produkte deti, kurse personat me grup gjaku B këshillohen të shmangin mishin e pulës, por jo atë të kuq. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2017, ora 16:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori