Të brendshme të gabuara çojnë në infeksione të rrezikshme, si të kujdeseni
Të vishni të brendshmet e gabuara mund të çojë në krijimin e infeksioneve të ndryshme.

Njerëzit përgjithësisht po bëjnë gabime të përditshme me të brendshmet- përfshirë mos ndërrimin e tyre aq shpesh sa duhet. Sipas një studimi të vitit 2019 nga prodhuesi i të brendshmeve Tommy John, rreth 45 përqind shkojnë dy ose më shumë ditë pa ndryshuar mbathjet e tyre. Burrat kishin 2.5 herë më shumë të ngjarë se gratë të rrinin me të njëjtat për një javë ose më shumë. Përveç higjienës gabimet e tjera që bëhen janë këto:

-Çdo pjesë e të brendshmeve tuaja duhet të jetë me fibra dhe pambuku 100%. Por nëse ju pëlqejnë modelet dhe detajet të paktën pjesa e poshtme e tyre duhet të jetë pambuku me PATJETËR.

- Masa ka rëndësi :Veshjet e ngushta të papërshtatshme mund t'i mbajnë zonjën tuaj intime të djersitur dhe jo në një mënyrë të mirë, sepse ndodhin irritime dhe infeksione përgjatë linjave, anës kofshëve. Nëse të brendshmet tuaja janë të ngushta ose mbathjet janë të vogla ka shanse më të mëdha për infeksione vaginale.

-Jo gjithmonë aroma e mirë është diçka pozitive. ose nuhatje si lule

Lëkura në zonat intime mund të jetë e ndjeshme dhe lehtësisht e irrituar nga parfumet e përdorura për t’i dhënë rrobave aromën e freskët. Kimikatet në zbutësit dhe ilaçet e rrobave mund të shkaktojnë kruarje dhe djegie të vogël.

Shtuar më 28/07/2020, ora 15:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori