Tabletat dhe smartphone, shkaktarë të kancerit të lëkurës
Telefonat celularë, tabletat apo edhe laptopët në rast se janë në kontakt me diellin, shkaktojnë kancer në lëkurë, paralajmërojnë shkencëtarët.

Ky është përfundimi i një studimi të fundit, i cili i këshillon të gjithë njerëzit që të përdorim krem kundër diellit, syze, madje të mbulojnë edhe qafën në rast se janë jashtë shtëpisë, duke folur në telefon.

Autorja e këtij studimi, Mary Logue njëkohësisht pedagoge në Universitetin e New Mexico, ka thënë se studimet në terren janë duke avancuar edhe më shumë për të dhënë më tepër detaje rreth kësaj hipoteze. /albeu.com/
Shtuar më 04/01/2018, ora 17:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori