Studim/Stresi ndikon tek mbipesha
Studiuesit kanë arritur në përfundimin se të stresohesh për faktin që je shumë i shëndoshë, rrezikon edhe më shumë që të shtosh në peshë.

Studimi i publikuar në Gazetën Ndërkombëtare për Obezitetin, analizon mbi 14 mijë të rritur në Mbretërinë e Bashkuar dhe në SHBA. Studiuesit zbuluan se personat që mendonin se ishin mbipeshë, ishin më të predispozuar për të ngrënë më shumë, e për pasojë të bëheshin edhe më të shëndoshë. /albeu.com/

Shtuar më 05/09/2015, ora 16:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori