Stabilizoni nivelet e sheqerit në gjak me anë të kësaj recete natyrale
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Tensioni i lartë i gjakut mund të përballohet duke bërë ndryshime në jetën e përditshme si dhe në regjimin ushqimor.

Nëse interesoheni të dini se a mund të rregulloni tensionin e gjakut pa marrë ilaçe, përgjigjja është tepër optimiste.

Më poshtë po ju paraqesim disa udhëzime të shkurtra si të jeni në gjendje që të kontrolloni hipertensionin tuaj arterial.

Përbërësit:
2 vezë të ziera
1 gotë uji uthull

Përgatitja:

Zieni dy vezë dhe pastrojini nga lëkura. Më pas hapni disa vrima dhe vendoseni në një tas me uthull. Në mëngjes hani vezën duke e lënë uthullën aty.

Pas 1 ore në një gotë me ujë të ngrohtë shtoni një lugë gjelle uthull nga ajo që ishte në tas. Këtë recetë përdoreni çdo ditë për një javë rresht./albeu.com/
Shtuar më 11/01/2017, ora 16:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}