Si të shëroni thembrat e çara në kushte shtëpie
Venat e zgjeruara shpesh mund të kthehen në një fenomen shqetësues për pamjen e këmbëve tuaja. probleme të tilla me thembra të çara ndodhin për shkak të ekspozimit në pluhur, për shkak të dehidratimit etj.

Veç kësaj, venat e zgjeruara shfaqen pas shtatzënisë dhe menopauzës. Për të shëruar një problem të tillë është e rëndësishme që të merrni një tas, 10 aspirinë, 250 ml me 70 për qind alkool dhe topa pambuku.

Fillimisht i merrni aspirinat dhe i shtypni për t’i kthyer në pluhur, pastaj ia shtoni 250ml me alkool. I lini ashtu për një ditë apo dy, pastaj topat e pambukut i futni në atë produkt dhe i vendosni mbi thembra.

Pasi ta keni bërë këtë, me mbështjellës plastike e mbuloni thembrën dhe i mbathni çorapet. E lini atë ashtu gjatë natës për t’i shëruar venat e zgjeruar dhe për ta rihidratuar lëkurën. Të nesërmen i pastroni këmbët me ujë të nxehtë dhe i thani me peshqir.

Kjo është një procedurë e efekshme e cila duhet që të përsëritet
të paktën 10 ditë dhe brenda pak ditëve do t’i vëreni dallimet e mëdha. /albeu.com/

Shtuar më 28/06/2016, ora 14:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori