E FUNDIT/ Një plumb në kokë, vdes 26 vjeçari
Si të shërojmë tiroidet në kushte shtëpie
Gjëndrat tiroide për shumë persona janë një shqetësim, shpesh ato nuk kuptohen dhe për këtë kemi shumë persona që vuajnë nga shqetësimet që ato sjellin. Ka një mënyrë të mirë për të përdorur një kuro shtëpiake e cila ju ndihmon për një shëndet të mirë tiroidesh.

Pjesë e kuros është bari i erës dhe mëllaga e zezë janë shumë efikas në shërimin e gjëndrave tiroide. Më së miri do të ishte që bimët të jenë të freskëta, duke i përzier me ujë të vakët. Nëse nuk mund të gjeni bimë të freskëta, i mirëseardhur është dhe çaji, në të cilin mund të shtoni pak miell elbi, e më pas të gjitha këto t’i vendosni në peshqir dhe ta mbështillni fytin. Këtë recetë ju mund ta aplikojeni dy herë në ditë nga dy orë.

Çdo ditë mund të konsumoni një çaj prej 2 litra, ku përfshihen bimët si mijëgjethësja, kumaku dhe hithrat. Masën e fituar e radhisni nëpër gota dhe nga gjysmë gote të këtij çaji ta konsumoni para dhe pas shujtave. /albeu.com/
Shtuar më 05/01/2015, ora 11:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori