E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
Si të pastroni zorrën e trashë pa dhimbje
Çdo ditë e më shumë njerëz po vuajnë nga sëmundjet e zorrës së trashë në të gjitha anët e botës.

Për pjesën më të madhe, kjo shkaktohet nga zakonet e pashëndetshme në të ngrënë, që parandalojnë pastrimin e këtij organi.

Edhe pse ka teknika për zgjidhjen e këtij problemi, ato janë shpesh të rrezikshme.

Nga ana tjetër, jo të gjithë njerëzit kanë mundësi për të paguar.

Më poshtë po ju njohim me një metodë natyrale, të pasur me fibra dhe vlera ushqyese përveçse zgjidh këtë problem, ju ndihmon të humbni peshë deri në 9 kilogram në vetëm 3 javë.

Përbërësit:

1 lugë gjelle fara liri

1 mollë

1 lugë gjelle fara chia

1 lugë gjelle mjaltë

1 filxhan ujë

Përgatitja:

Lajeni mollën mirë, prijeni në copa të vogla dhe largojuni farat. Vendoseni atë në një blender sëbashku me ujin dhe mjaltin.

Lëreni derisa të përftoni një përzierje homogjene. Transferojeni përzierjen në një gotë dhe më pas hidhni në të farat e chias dhe ato të lirit. Përziejini mirë në mënyrë që përbërësit të kombinohen plotësisht me njëri-tjetrin.

Këtë përzierje duhet ta konsumoni 1 herë në ditë për 3 javë rresht dhe efektet e saj do të jenë të mahnitshme edhe në humbjen e peshës.

Shënim: Duhet të përpiqeni të shmangni ushqimet që përmbajnë shumë sheqer ose ushqimet e përpunuara.
Shtuar më 15/08/2018, ora 17:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori