Si të mbrohemi nga Alzheimeri
Zvogëloni rrezikun që të goditeni nga dementia me një plan mbrojtës për tru.

Këtë mund ta bëni duke shtuar aktivitetin, duke lexuar, vallëzuar dhe plotësuar fjalëkryq, apo duke luajtur në ndonjë instrument muzikor.

Por për të shmangur njërin prej llojeve të kësaj sëmundje – Alzheimerin, duhet kontrolluar edhe ushqimin, shkruan Mirror. Ndaj këto janë mënyrat si të mbroheni nga kjo sëmundje:

1. Ruajeni trurin nga sheqeri
2. Lëvizni – ecni
3. Hapi ngapak dhe shpesh
4. Përmirësojeni gjumin
5. Bëni seks
6. Mirëmbajeni shëndetin oral. /albeu.com/
Shtuar më 31/01/2018, ora 20:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori