Si të mbani trurin dhe kujtesën në formë
Për të pasur një kujtesë të fortë dhe një tru të shëndetshm është e rëndësishme që të konsumoni sa më shumë vitaminë B dhe kolinës, një molekulë që ruan integritetin e strukturës qelizore dhe funksionimin e sistemit nervor.

Ndërkohë më poshtë ju do të shikoni shtatë nga ushqimet më të shëndetshme për trurin dhe kujtesë. Normalisht, duhen konsumuar çdo ditë dhe në sasi të rekomanduara.

Ushqimet që ju ndihmojnë për një tru të shëndetshëm janë; ccokollata e zezë, kafe, brokoli, vezë, peshku merluc dhe gruri. /albeu.com/
Shtuar më 05/06/2016, ora 14:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori