Si të kuptoni nëse nishani është normal ose kanceroz (FOTO LAJM)

Nishan normal – ngjyrë uniforme dhe anë të rregullta.

Melanoma është kanceri i dytë më i përhapur tek gratë e moshës 15 deri në 29 vjeçe dhe pothuajse gjysma e rasteve dallohen nga vetë personi i prekur. Sa më herë ta kapësh kancerin e lëkurës, aq më mirë është ndaj në vijim gjeni një guidë me disa lloje nishanesh.

Paraprakishit kini parasysh që një nishan kanceroz ka këto karakteristika: asimetri, ndryshon ngjyrë dhe formë vazhdimisht, gjakoset, dhe ngjan si plagë e hapur.
Shtuar më 29/08/2019, ora 16:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori