Si të heqim shenjat në lëkurë
Shenjat në lëkurë shpesh janë bezdisese, një mënyrë e mirë për të reduktuar këto shenja është përmes lëngut të limont. Lëngu i limonit është një acid natyral që ndihmon në strijareduktimin e shenjave, dëmtimeve të lëkurës apo aknet e saj.

Mënyra se si ne duhet ta përdorim lëngun e limonit është e thjeshtë, në fillim ne do të shtrydhni limonin dhe me lëngun e tij masazhoni lëkurën me lëvizje rrethore. Ky është një procesqë ne duhet ta mbajmë rreth 10 minuta, më pas do e shpërlajmë lëkurën me ujë të vakët.

Mënyrë tjetër se si lëngu i limonit na ndihmon për heqjen e shënjave është përzierja që mund ti bëjmë me lëngun e trangullit dhe më pas përzierjen e aplikoni në zonat problematike. Edhe këtë përzierje masazhojeni lehtë për 10 minuta dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Dy mënyra të thjeshta që secili prej jush mund ti përdorë për një lëkurë më të mirë. /albeu.com/
Shtuar më 10/01/2015, ora 08:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori