Si ta kaloni sa më lehtë gripin sezonal
Me ardhjen e vjeshtës, të gjithë mund të përballemi edhe me gripin. Hundë të bllokuara, alergji, temperaturë, kollë janë disa prej simptomave të cilat janë shumë të sikletshme.

Sigurisht që do kalojë, por për ta përshpejtuar procesin mjafton të zbatoni me përpikmëri këto këshilla.

Konsumoni sa më shumë supë me lëng mishi dhe limon. Ju forcon imunitetin dhe është ushqimi më i shëndetshëm në të tilla raste. Caji është një tjetër shoqërues i gripit të cilin duhet ta konsumoni të paktën 3 herë në ditë. Ecni sa më shumë, pasi të qëndruarit në krevat do ju bëjë të jeni më shumë në kontakt me bakteriet se sa ajri i pastër.

Hiqni dorë nga antibiotikët sido që të jetë puna. Ata i sulmojnë bakteriet, përfshirë këtu edhe ato të mirat. Mundohuni të pini sa më pak ilace të forta. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2017, ora 23:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori