Shumë kohë para simptomave, tumoret në kokë do të zbulohen me një analizë gjaku
Padyshim që tumori është një nga sëmundjet që aktualisht vazhdon të marrë jetë dhe është e vështirë sidomos nëse nuk kapet në kohë.

Por mesa duket gjërat kanë ndryshuar shkruan albeu.com.

Kjo pasi mjekët janë shumë pozitivë se testi i ri i gjakut, do mund të zbulojë tumorin në tru shumë më shpejt sesa testet e zakonshme.

Ky test do të mund të mbledhë mjaftueshëm informacion nga shnejat e para që ka në gjak nga sëmundja, para se të nisin edhe simptomat e para.

Kjo do ta bëjë edhe më të thjeshtë shërimin e kësaj sëmundjeje duke hapur kështu dyert për një epokë tjetër për mjekësinë. /albeu.com/
Shtuar më 07/11/2019, ora 09:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori