Shtatë shtetet me doktorët më të mirë në botë
Nuk është e lehtë të përgjigjet në pyetjen se cili shtet i ka doktorët më të mirë në botë.

Megjithatë, një hulumtim i kryer nga "Insider Monkey" i ka renditur shtetet me doktorët më të mirë në botë, kryesisht duke u bazuar nga doktorët më të famshëm, nga sistemet më të mira shëndetësore dhe nga shkollat më të mira të mjekësisë në botë, transmeton Telegrafi.


Më poshtë ju sjell këto shtatë shtete të cilat i prodhojnë doktorët më të mirë në botë.

7. Greqia

6. Austria

5. Australia

4. Zvicra

3. Gjermania

2. Mbretëritë e Bashkuara

1. Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Shtuar më 07/09/2019, ora 16:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori