Shëroni dhe rindërtoni kockat me këtë recetë
Pëlqej
Nëse jeni njerëz aktiv dhe e dini shumë mirë çdo të thotë të punosh tërë ditën, me shumë siguri e dini dhe çfarë është dhimbja e gjunjëve.

Më e lehtë në rini dhe e padurueshme në pleqëri, kjo dhimbje është makthi i shumë njerëzve.

Por si për çdo problem tjetër shëndetësor ju njohim disa receta natyrale të cilat luajnë një rol shumë të mirë në mirëmbajtjen e kockave.

Ekspertët thonë se dhimbja e kockave vjen si rezultat i faktorëve të ndryshëm si keqqëndrimi i trupit, mosha e thyer dhe komplikacione të tjera serioze.

Prandaj sot po iu sjellim një recetë shumë të thjeshtë sesi të përgatisni një shurup shërues për problemet e kockave tuaja.

Përbërësit:

2 lugë gjelle xhelatinë pluhur
50 gr fara kungulli
3 lugë gjelle rrush i thatë
7 lugë gjelle fara lini
220 gr mjaltë
5 lugë gjelle fara susami

Përgatitja:
Gjithçka që ju duhet të bëni është të përzieni të gjithë ingredientët në një blender, më pas përzierjen hidheni në një gotë dhe ruajeni në frigorifer.

Përdorimi:

Ju duhet të merrni një lugë gjelle nga kjo përzierje dy herë në ditë, njëherë në mëngjes esëll dhe njëherë para drekës./albeu.com/
Shtuar më 11/01/2017, ora 15:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori