Shërojeni dhimbjen e gjunjëve me të verdhë të vezës
Dhimbja e gjunjëve është tejet e parehatshme sepse gjunjët janë prej pjesëve të trupit që e bartin thuajse tërë peshën e trupit.

Faktorët kryesorë që e shkaktojnë dhimbjen e gjunjëve janë lëndimet, zgjatjet, mbipesha, artriti, etj.

Në raste të caktuara, inflamacioni mund të shpie deri në humbje të mobilitetit të gjunjëve. Kjo është arsyeja se përse është e rëndësishme ta trajtoni dhimbjen e gjunjëve aq më shpejt që është e mundur.

Për ta trajtuar atë, ekspertët kanë prezantuar një ilaç natyral.

Përbërësit:

– Të verdhë të vezës


– Dy lugë çaji kripë

– Një fashë elastike

Përgatitja:

Rriheni të verdhët e vezës, shtojeni kripën dhe përziejeni. Përbërjen vendoseni në gju dhe pastaj lidheni me fashë elastike.

Këtë rekomandohet ta përsëritni katër herë në ditë.

Pse funksionon ky ilaç natyral?

Kripa ka përbërje të lartë të magnezit. Absorbimi i saj përmes lëkurës ndihmon në zvogëlimin e inflamacionit, e kjo pastaj e lehtëson dhimbjen.

Në anën tjetër, të verdhët e vezës kanë përmbajtje të lartë të proteinave dhe mineraleve, të cilat i forcojnë indet, venat dhe eshtrat në pjesën e trupit ku e aplikoni.
Shtuar më 17/10/2019, ora 16:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori