Shenjat që tregojnë se jeni në depresion
Ekspertët kanë renditur disa gjendje emocionale në përditshmërinë tonë, të cilat mund të shpjegojnë saktë se tashmë jeni në një fazë të depresionit.

Madje ata thonë se nëse gjendja juaj përkon me listën më poshtë, atëherë ju duhet që patjetër të vizitoni mjekun.

Shenjat që tregojnë se jeni në depresion:

-Kur ndjeni më shumë sesa thjesht dëshpërim

-Hani më shumë (ose më pak) se zakonisht

-Bëni shumë gjumë, ose shumë pak

-Ju shqetësojnë edhe gjërat më të vogla

-Humbja e fokusit ose koncentrimit

-Nuk iu bëjnë përshtypje më gjërat që dikur iu bënin të lumtur

-E ndjeni vetën si të pavlerë

-Iu sillen shumë mendime që lidhen me vdekjen

-Ndjeni panik dhe ankth

-Ndjeni dhimbje të pashpjegushme në trup. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2017, ora 20:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori