Sallonet e bukurisë në Filipine ekzistojnë falë meshkujve (FOTO-LAJM)

Filipine ekzistojnë sallonet kozmetike falë meshkujve, ndryshe nga sa ndodh në vende të tjera ku në qendër të tyre janë femrat.

Djemtë e shtetit të vogël kanë përqafuar “metroseksualitetin” dhe rregullisht frekuentojnë sallonet e bukurisë njësoj si femrat, për të mos thënë më shumë.

Ata kujdesen për pamjen e tyre edhe në ambjentin e punës. Duke qenë se merren me peshkim e mbulojnë fytyrën me maska për t,u ruajtuar nga dielli dhe nga pickimet e insekteve të ndryshme. /albeu.com/
Shtuar më 10/06/2013, ora 15:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori