Sallatat më të shijshme të verës
Pëlqej
Të luftosh vapën duke nisur nga ushqimi është e mundur. Këto janë sallatat më të shijshme dhe me plot ngjyra të verës.
Janë mjaft të lehta dhe hidratuese duke mbajtur trupin të freskët. Ka nga të gjitha llojet, me fruta, me perime, me farëra që janë aleate të mirëqënies.

Ka edhe vegjetariane, për ata që janë besnik të perimeve, apo dhe me makarona për adhuruesit e pastave.

Lista e 10 sallatave më të shijshmeverës:

1. Shalqi, djath dhie dhe mente
2. Panxhar i pjekur, arra dhe djath dhie
3. Qepë, patëllxhane dhe domate
4. Mashurka, proshutë e tymosur dhe misër
5. Fiq, pjeshkë dhe spinaq
6. Karkaleca, limon dhe djath parmixhan
7. Makarona, domate të vogla dhe brokoli
8. Quinoa, xhinxher, kastravec dhe fara lini
9. Ton, rukola dhe ullinj jeshil
10. Rush, djath gorgonzola dhe arra./albeu.com/
Shtuar më 15/06/2017, ora 16:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori