Rrushi i thatë mbrojtësi ideal i mëlçisë
Mëlçia është organi më i rëndësishëm që drejton sistemin e trupit tonë, kështu detoksifikimi dhe pastrimi i mëlçisë është thelbësor.
Ka shumë metoda për pastrimin e mëlçisë dhe kjo metodë me rrush të thatë është tepër e njohur në mjekësinë alternative ruse.

Është e rëndësishme të zgjidhni rrush të mirë, të errët ose ngjyrë kafe.

Për të përgatitur një recetë të tillë është e rëndësishme që të keni rrush të thatë dhe ujë. Në mëngjes ju në ½ filxhan rrush të thatë vendoseni në ujë të nxehtë, lëreni për 15 minuta, pastaj shpërlajeni me ujë.

Vendoseni rrushin e thatë në një gotë me ujë në temperaturën e dhomës. Lëreni atje gjatë gjithë natës. Të nesërmen në mëngjes, me stomak bosh, pini nga ky lëng dhe hani rrush. Shtrihuni në shtrat rreth 2 orë dhe vendosni një kompresë të ngrohtë (shishe me ujë të nxehtë) në anën e djathtë të barkut. Ky është një veprim që ju duhet ta përsërisni 1 herë në javë. /albeu.com/

Shtuar më 11/11/2015, ora 14:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori