Rëndësia e kamomilit në procesin e tretjes
Kamomili është një bimë që ka dobi të shumëfishta për shëndetin. Pija e përgatitur prej tij ka një ndikim kundër dhembjeve dhe shtrëngimeve, inflamacioneve të lëkurës dhe mukozës së gojës, fytit, hundës, syve, po ashtu për rregullimin e tretjes së ushqimit, pastrimin e rrugëve urinare nga jashtë dhe brenda, kundër hemorroideve.

Për të marrë siç duhet efektin e kamomilit është e këshillueshme që ta pini pa përdorur shtesë të sheqerit, apo në sasi shumë të vogël, ndërsa është ideal nëse ëmbëltimin e zëvendësoni me një lugë mjaltë. /albeu.com/

Shtuar më 04/11/2015, ora 10:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori