Receta natyrale që pastron mushkëritë për duhanpirësit
Të gjithë i njohim rreziqet e pirjes së duhanit, por shpesh, është e vështirë për ta mundur këtë varësi. Nëse keni vite duke pirë duhan – ka mundësi që të keni kollë karakteristike që zakonisht është e vazhdueshme.

Disa duhanpirës madje zhvillojnë bronkit pas një periudhe të gjatë konsumi të duhanit. Natyrisht, zgjidhja më e mirë është lënia e duhanit, por jo të gjithë mund ta bëjnë.

Çfarë duhet të dini?

Pavarësisht nëse e keni ndalur pirjen e duhanit, ekziston një shans i madh që mushkëritë tuaja të shtresohen me katran. Kjo është e vërtetë edhe për ata që sapo kanë filluar duhanin.

Disa njerëz pijnë duhan tepër dhe përjetojnë dhimbje gjoksi për shkak të bllokimit të mushkërive. Shpesh, bilanci i qelizave në trup ndërprehet dhe kontribohet në zhvillimin e qelizave kancerogjene.

Çfarë duhet të bëni?

Për të zgjidhur problemin tuaj, ju duhet të pastroni mushkëritë duke hequr katranin dhe toksinat e duhanit në trupin tuaj. Ju mund të hani ushqime të caktuara me përbërje që kanë aftësinë për të hequr njollat e duhanit. Përveç frymëmarrjes, mushkëritë e pastra gjithashtu ndihmojnë me uljen e infeksioneve dhe madje edhe të kancerit, transmeton lajmi.net

Si të pastroni mushkëritë tuaja:

Ky eliksir ka katër përbërës kryesor që ndihmojnë në pastrimin e mushkërive tuaja:

Xhenxhefili: Ka aftësinë për të hequr mukozën shtesë në mushkëri. Xhenxhefili ka qenë i njohur për fuqitë e veçanta shëruese për kohë të gjatë dhe mund të eliminojë edhe toksinat që mund të gjenden në traktin tuaj të frymëmarrjes.

Qepa: Mund të ndihmojë në shmangien e problemeve të ndryshme të frymëmarrjes dhe madje mund të ndihmojë në luftimin e kancerit.

Shafrani: Konsiderohet një nga erëzat më të shëndetshme përreth. Shafrani i Indisë përmban acide yndyrore omega-3, vitamina dhe minerale. Shafrani lufton bakteret, viruset dhe kancerin.

Mjalti: Të gjithë nga ne i njohim aftësitë shëruese dhe përfitimet shëndetësore nga mjalti, duke filluar nga sistemi i frymëmarrjes e deri tek dhimbjet e ndryshme.

Receta për pastrimin e mushkërive:

Një kilogram qepëNjë rrënjë e vogël xhenxhefili, e mbuluarNjë litër ujë400 gram mjaltë

Përbërësit më lart të jenë të gatshëm dhe këta janë hapat për të përgatitur pijën e pastrimit të mushkërive:

1. Në një litër ujë, shtoni mjaltin dhe vlojeni ngadalë.

2. Kur vlon – shtoni qepën dhe rrënjën e xhenxhefilit. Është e preferueshme që rrënja e xhenxhefilit të jetë e coptuar dhe qepa e prerë.

3. Shto shafranin kur përzierja e re vlon.

4. Ulni intensitetin e ngrohjes.

5. Lëreni përzierjen e gatimit derisa të zvogëlohet në gjysmë.

6. Përzierjen vendoseni në një kavanoz dhe mbani lëngun.

7. Vendoseni në frigorifer që ta ruani.

Merrni dy lugë në mëngjes në stomakun bosh. Në mbrëmje, bëni të njëjtën dy orë para se të hani darkën.
Shtuar më 02/06/2017, ora 09:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori