Receta me 3 përbërës e cila parandalon kancerin
Qelizat normale të organizmit zhvillohen dhe vdesin në një mënyrë të kontrolluar. Ndonjëherë qelizat vazhdojnë të ndahen dhe të rriten pa kontrollin e zakonshëm, duke shkaktuar rritje anormale të quajtura tumor.

Nëse tumori nuk ndodh në afërsi të indeve dhe pjesëve të trupit, ai quhet tumor beninj ose jo-kanceroz. Tumoret beninje rrallë ndodh të jenë kërcënuese për jetën.

Nëse tumori pushton dhe shkatërron qelizat në afërsi të indeve, ai quhet tumor malinj, ose kancer. Kanceret ndonjëherë mund të jenë kërcënuese për jetën. Qelizat kanceroze mund po ashtu të shpërndahen në pjesë të ndryshme të organizmit përmes enëve të gjakut dhe kanaleve limfatike.

Çfarë duhet të hani për të parandaluar kancerin

Komponimet anti-inflamatore mund të jenë çelësi për parandalimin e kancerit. Sigurisht, një jetesë aktive është shumë e rëndësishme për të menaxhuar stresin. Shumë ushqime që ndihmojnë në parandalimin e kësaj sëmundjeje mund të gjenden në kuzhinën tuaj.

Shafrani i Indisë

Shafrani i Indisë është një erëz e pasur me antioksidantë dhe një numër studimesh kanë treguar se ai ëshët në gjendje të vrasë qelizat e kancerit dhe të parandalojë rritjen e tyre. Ai ka një efekt të mahnitshëm në kancerin e gjirit, kancerin e zorrëve, të stomakut dhe qelizave të kancerit të lëkurës.

Piperi i zi

Piperina, komponenti aktiv i piperit të zi rrit efektivitetin e shafranit të Indisë, duke nxitur kurkumin që gjendet tek ky i fundit që të godasë qelizat kancerogjene.

Vaj ulliri

Vaji i ullirit është një përbërës i pasur me antioksidantë dhe me sasi të konsiderueshme komponimesh që konsiderohen
antikancerogjene.

Receta e mëposhtme vjen nga Dr Carolyn Anderson i cili rekomandon marrjen e kësaj përzierje sa më shpesh të mundeni, në mënyrë që të parandaloni shfaqjen e kancerit.

Përbërësit:

1/4 lugë çaji shafran Indie
1/2 lugë çaji vaj ulliri
1 majë luge çaji piper i ri

Udhëzime:

Shtoni të gjithë përbërësit në një tas të vogël dhe përziejini mirë derisa të përftoni një përzierje homogjene. Shtojeni atë në supë, salaltë ose mund ta kombinoni me pak ujë dhe ta pini menjëherë.

Konsumojeni një herë në ditë para ushqimit nëse vendosni mos ta kombinoni me asnjë lloj ushqimi./albeu.com/

Shtuar më 17/01/2017, ora 12:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori