Receta “magjike” për flokët dhe sytë
Humbja e shikimit dhe dëmtimi i flokëve shkaktohen nga procesi i plakjes dhe mund të trajtohen natyrshëm.

Receta e mëposhtme mund të ju ndihmojë që të trajtoni këto dy probleme.

Gjërat që ju nevojitet për përgatitjen e këtij ilaçi janë:

1kg mjaltë

3 thelpinjë hudhër

4 lemona

200 gr vaj të faravelirit

Pastroni hudhrën dhe përzieni atë me limon në një mikser, pastaj shtoni edhe vajin e faravelirit dhe më pas mjaltin. Përzieni të gjithë përbërësit derisa të formoni një masë homogjene.

Përzierjen më pas e vendosni në një kavanoz, e mbyllni mirë dhe e vendosni në frigorifer.

Për tre ditë rradhazi konsumojeni një lugë gjelle 30 minuta para ngrënies. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2017, ora 15:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori