Receta ideale që ju mban larg mushkonjave
Mushkonjat janë insekte të rrezikshme sidomos gjatë stinës së verës të cilat shpesh njihen për faktin se transmetojnë viruse të ndryshme në trupin tuaj

Përveç mënyrave të tjera që zgjidhni vazhdimisht për të larguar mushkonjat, llogaritni edhe një tjetër që përgatitet me produkte natyrale.

Për të mbajtur sa më larg mushkonjat është e rëndësishme që një një kavanoz qelqi, hidhni limonë, ujë, rozmarinë të freskët, qirinj aromatizues.

Për përgatitjen e kësaj recete është e rëndësishme që të prisni në feta limonin dhe vendosini nga dy në çdo kavanoz. Shtoni dy degë të vogla rozmarinë dhe më pas mbushni me ujë kavanozin duke shtuar 10 pika nga çdo vaj aromatizues. Në fund ndizni dhe vendosni qiriun e vogël dhe gjithçka është gati. /albeu.com/

Shtuar më 29/06/2016, ora 16:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori