Pse shërben lëngu i qepës së kuqe
Lëngu i qepës së kuqe ëhtë një ilacc i thjeshtë dhe shumë interesant në ndikimin që ka për organizmin tonë.

Në fillim duhet ta prisni qepën e kuqe dhe ta shtypni në mënyrë që prej saj të dalë lëngu dhe me të t’i bëni masazh gjëndrave tiroide.

Qepa e kuqe njihet edhe për faktin se e pastron lëkurën, vret bakteret dhe pastron gjakun. Në këtë mënyrë, më së miri i ndihmoni gjëndrave tiroide dhe funksionimit më të mirë të organizmit në përgjithësi. /albeu.com/


Shtuar më 05/01/2016, ora 15:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori