Probleme me kallot, ja zgjidhja
Kallot janë një ndër problemet më shqetësuese për sa i përket shëndetit të kembëve. Sipas websajtit “Top10homeremedies” trajtimi me aloe vera është një mynyrë shumë efikase për kurimin e tyre.

Aloe Vera ka veti zbutëse dhe antibakteriale, që e bëjnë atë trajtimin e duhur për thembrat e thata dhe të plasaritura, si dhe ndihmojnë gjithashtu për largimin e qelizave të vdekura nga lëkura dhe rritjen e qelizave të reja.

Trajnimi:

Përzieni 4 lugë gjelle xhel aloe vera dhe ½ filxhan me bollgur dhe miell grami.

E vendosni të gjithë pastën e përgatitur tek këmbët e plasaritura dhe i masazhoni me kujdes.

Lëreni për 10 minuta, më pas, lani këmbët me ujë të vakët.

Përsëriteni këtë trajtim 1 ose 2 herë në javë për të parandaluar dhe trajtuar kallot në këmbë.

/albeu.com/
Shtuar më 30/07/2016, ora 10:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori