Probiotikėt e kosit natyral ndikojnė nė fuksionimin e trurit
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nė kosin natyral janė gjetur disa baktere tė cilat rrisin disponimin dhe mund tė ndihmojnė nė trajtimin e ankthit dhe depresionit. Sipas studiuesve, konsumi i kosit natyral qė pėrmban probiotik dy herė nė muaj, tregon ndryshime nė funskionimin e trurit.

Probiotikėt ndikojnė nė zona tė trurit qė lidhen me emocionet dhe arsyetimin. Shkencėtarėt shpresojnė se njė terapi me probiotikė njė ditė tė jetė mund tė jetė nė dispozicion pėr tė ndihmuar edhe autizmin e Alzheimerin. Por duhet theksuar se njerėzit qė vuajnė nga depresioni nuk mund tė shėrohen duke ngrėnė kos.

Probiotikėt quhen edhe “bakterie tė mira”, sepse ndikojnė pėr sė miri nė sistemin imunitar dhe ndihmojnė nė parandalimin e infeksioneve. /albeu.com/
Shtuar më 31/05/2013, ora 11:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.