Priteni limonin, lëreni pranë shtratit dhe shijoni rezultatet
Limonët janë ndër frutat më të shëndetshëm të planetit, pasi ofrojnë një sërë përfitimesh shëndetësore.

Ata kanë veti të fuqishme antibakteriale dhe antivirale, dhe era e tyre trajton në mënyrë efektive depresionin, transmeton lajmi.net.

Këta fruta janë burim i pasur i antioksidantëve, hekurit, bakrit, kromit, magnezit dhe vitaminave C, E dhe A.

Lëngu i limonit pastron kokën dhe trajton problemet e lëkurës, siç janë: pikat e zeza, shenjat dhe aknet.

Nëse copëtoni disa limonë dhe t’i mbani ata në dhomë gjumi natën, ata do të pastrojnë ajrin nga toksinat dhe do të përmirësojnë cilësinë e gjumit.

Për më tepër, vendosja e limonëve në shtratin e fjetjes do të lehtësojë ftohjet, alergjitë dhe astmën.
Shtuar më 24/04/2019, ora 18:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori