Pini ujë me limon çdo mëngjes dhe zbuloni magjinë në trupin tuaj
Uji me limon është një nga pijet më të shëndetshme që mund t’i konsumoni në mëngjes.

Kjo pije freskuese ofron shumë përfitime shëndetësore, dhe është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur: vetëm shtrydheni gjysmë limoni në një gotë me ujë të vakë.

Limonët janë të mbushur me vitaminë C, magnez, kalium, etj., ndërkaq uji është kyç për të shmangur dehidratimin.

Nëse filloni të pini ujë me limon çdo mëngjes, ju do t’i përjetoni këto përfitime shëndetësore:

– Sistem më të fortë të imunitetit

– Sistem më të mirë të tretjes

– Aromë më të freskët të gojës

– Funksion më të mirë të mëlçisë

– Humbje të peshës

– Lëkurë të pastër.
Shtuar më 19/01/2019, ora 12:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori