Piling kimik produkti i duhur kundër rrudhave
Piling kimik është procedura që ndihmon në eleminimin e rrudhave në sipërfaqet rreth syve, gojës dhe në tërësi të lëkurës së fytyrës, trajton njollat dhe hiperpigmentimet në lëkurë, lëkurën e plakur dhe në pamje të lodhur, shenjat e lehta dhe të mesme të akneve nëpërmjet aplikimit të solucioneve kryesisht acide dhe eliminimit të shtresave sipërfaqësore të lëkurës dhe stimulimit të lëkurës së re.

Gjatë përdorimit vëmë re se ai është tre llojesh si;
Piling i lehtë - Acidet Alphahydroxy simbolit AHAs, të tilla si laktik glycolic apo acide frutash që janë të butë nga formulat variojnë me përqendrime të ndryshme, si dhe me kombinime të acideve të ndryshme. Këto lloje mund të sigurojnë një lëkurë të ndritshme, në kërkim për njerëzit të cilët nuk kanë kohë për të bërë trajtime më të forta, përdoret për të trajtuar rrudhat, njollat dhe pucrrat.

Piling i mesëm, i tillë si TCA (trichloracetic) i cili depërton në lëkurë më thellë se sa ai sipërfaqësor, ai trajton rrudhat, zbutjen e lëkurës dhe vitalitetin dhe për njollat sipërfaqësore.

Pilingu i thellë mund të eliminojë rrudhat, të forcojë lëkurën dhe të trajtojë dëmtimet e theksuara të diellit, lezionet e rritura në lëkurë në një trajtim të vetëm. /albeu.com/
Shtuar më 13/01/2015, ora 17:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori