Pija natyrale që zhduk cistet në vezore për 4 ditë
Pëlqej
Cistet në vezore janë një problem shëndetësor që prek shumë gra. Mosha më e prekur duket se është momenti kur gratë hyjnë në menopauzë. Këto ciste zakonisht shfaqen pa ndonjë arsye Të dukshme.

Ndërsa nuk ka ndonjë arsye për t’i konsideruar një problem serioz, ato mund të na shkaktojnë shumë dhimbje dhe parehati. Por ka edhe një arsye të fortë pse duhet të zbulohen dhe luftohen në kohën e duhur.

Ato mund të jenë edhe shenja të një tumori beninj që formohet në shtresën e muskujve të mitrës. Ajo fillon të zhvillohet dhe të rritet në mënyrë të tillë, saqë mund të ndikojë në shëndetin tonë dhe të shkaktojë dhimbje.

Është e vërtetë se nuk konsiderohet si një problem serioz shëndetësor, por kjo nuk do të thotë se duhet ta lëmë pas dore. Këshillohuni me një specialist në mënyrë që të shmangni rreziqet, pasi në përgjithësi, zhvillimi i tyre është nxitur nga një çekuilibër hormonal.

Kjo grua pati një eksperience të tillë dhe arriti t’i zhdukte vetëm duke pirë nga ky lëng për 4 ditë rresht!

Përbërësit:
2,5 litër mjaltë
1 litër lëng panxhari

Përgatitja:
Përgatisni lëngun e panxharit fillimisht, duke i shtrydhur. Pastaj shtoni mjaltin dhe trazojini mirë.

Dozimi:
Pini 1 gotë lëng me çdo vakt në ditë. Një pas mëngjesit, një pas drekës dhe një pas darkës. Për disa ditë cistet do të zhduken./shiije/
Shtuar më 19/05/2017, ora 13:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori