Pija ideale që ngadalëson plakjen e lëkurës
Çaji i kanellës është ilacci ideal për të gjithë personat të cilët dëshirojnë të mbesin gjithmonë të ri. Në një gotë me ujë të valuar hidhni 3 lugë kanellë pluhur dhe lëreni deri sa çaji të bëhet i vakët. Në këtë moment, shtoni 2 lugë mjaltë të papërpunuar dhe pijeni çajin në mëngjes dhe pasdite.

Konsumimi i saj i rregullt sjell rezultate mjaft të dukshme. Ky çaj përveç se ju dhuron një lëkurë të bukur dhe ngadalëson plakjen, ai është gjithashtu i dobishëm për:

Inflamacionet dhe infeksionet e ndryshme.

Redukton problemet me kapsllëkun.

Rregullon nivelet e sheqerit në gjak.

Ndihmon në humbjen e peshës.

Heq dhimbjet reumatike.

Zvogëlon sasinë e kolesterolit të keq në trup.

Trajton infeksionet fungale në trup.

Redukton dhimbjet menstruale. /albeu.com/

Shtuar më 06/01/2016, ora 12:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori