Përfundon në spital një shtetas pasi ha luleshtrydhe me gjilpërë
Pëlqej
Skandali i luleshtrydheve të mbushura me gjilpëra vazhdon të mbetet mister në Australi.

Situata është rënduar edhe më tepër kur një burrë përfundoi në spital pasi kishte gëlltitur një gjilpërë gjatë konsumimit të frutat.

Kjo lojë e frikshme e një mendjeje të sëmurë ka shkatërruar biznesin e fermerëve që kultivojnë luleshtrydhet.

Një fermë e vogël në Birsbane është detyruar që të hedhë miliona fruta pas skandalit.

“Ne duhet t’i hedhim ato, sepse tregjet nuk do të merrnin luleshtrydhe për shkak të gjilpërave”, tha Stephanie Chheang, një prej fermerëve, shkruan Shendeti +.

Ajo tha tha se nëna e saj Leena Lee Cufari dhe njerku i kaluan vitet duke ndërtuar këtë biznes. “Ata i shpenzuan të gjitha paratë dhe përpjekjet e tyre për të ndërtuar një biznes të tillë të suksesshëm ishin katastrofike.

Ata punojnë shumë për të bërë para për familjen tonë dhe disa individë egoistë po na shkatërrojnë”, u shpreh fermerja. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2018, ora 11:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori