Përfitimet e shëndetit nga lajthitë
Pëlqej
Thelbi i lajthisë preferohet edhe për organizma të dobësuar Konsumoni lajthi sa të mundeni pasi ato kanë shumë dobi në trupin tuaj. Jo vetëm thelbi, por edhe gjethet e trupi i saj mund të kurojnë shëndetin.

Përpos që është e mbushur me vitamina, thelbi i lajthisë preferohet edhe për organizma të dobësuar dhe për ata që janë anemikë, si dhe për gratë shtatzëna.

Prej lajthisë del një vaj eterik, i cili qetëson dhëmbin e sëmurë, thumbimet e insekteve dhe eliminon parazitët në zorrë, ndërsa nga gjethet mund të qetësohen infeksionet e zorrëve dhe diarrea.
Shtuar më 26/04/2018, ora 16:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori