Për barkun e shështë që keni ëndërruar gjithmonë, shtoni ujit këto 6 përbërës (FOTO LAJM)

Ujë me kripë jo të jodizuar

Duhet të merrni sasinë e duhur të kripës, dhe duke e eliminuar atë plotësisht nuk është një zgjedhje e duhur. Natriumi ndihmon në funksionimin e duhur të nërvave, muskujve dhe qarkullimit të gjakut. Përzieni dy lugë të vogla me kripë me 4 gota uji të ngrohtë. Për ta bërë më të shijshëm, shtoni pak limon dhe pijeni me stomakun bosh.
Studimet kanë treguar se uji detox ndihmon në largimin e toksinave nga trupi, rënien në peshë si edhe bën që të ndiheni më energjik.

Por, ka edhe disa përbërës të tjerë që mund t'ja shtoni kësaj pijeje, përveç limonit dhe xhenxhefilit, që ju mban më të hidratruar si edhe ju shpëton nga një bark i fryrë.
Shtuar më 14/09/2020, ora 13:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori