Pas infarktit, ky produkt bën mrekulli me zemrën tuaj
Nëse ju ose një i afërmi juaj ka kaluar një sulm në zemër atëherë ju prezntojmë produktin që duhet të konsumoni që ky sulm të mos përsëritet.

Është fjala për vajin e peshkut i cili bën mrekulli për shëndetin tonë.

Gjyshërit tanë na flisnin shpesh për rëndësinë e këtij vaji por pa e ditur se është një produkt që mund të riparojë dëmet e shkaktuara nga infarktizemër duke e bërë atë si të re.

Sipas një studimi amerikan të publikuar në revistën shkencore "Circulation" nëse konsumoni çdo ditë për gjashtë muaj me radhë vajin e peshkut, atëherë zemra do të zhdukë gjurmët e lëna në muskuj nga infarkti.

Forma dhe funksioni i zemrës mund të ndryshohet thuajse plotësisht pas një goditjeje në zemër vetëm me marrjen e vajit të peshkut.

Në përbërje të tij ai ka omega 3, e cila rrit shanset e mbijetesës për pacientët që kanë kaluar infarkt në zemër. /Albeu.com/

Shtuar më 15/03/2017, ora 14:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori