Pamje të rënda, ja si e ka transformuar sëmundja 64 vjeçaren (FOTO LAJM)

Për shkak të një sëmundje të rrallë, një grua e cila ka fytyrën dhe trupin me flluska është përballur me shumë vështirësi në jetë, aq sa edhe burri e ndau. Por kjo se ndali aspak atë, ndonëse fëmijët e cilësojnë si e 'tmerrshmja'.

Charlotte Hawkins vuan nga sëmundja e mijëra tumoreve “flluska” në fytyrë dhe në trup, e quajtur ndryshe neurofibromatoza.

Neurofibromatoza është një sëmundje e rrallë gjenetike dhe trashëgohet në familje nga një gen jonormal që ndodhet në kromozom, por është i padukshëm deri në momentin që shfaqet. 64 vjeçarja jeton sot me sëmundjen më të keqe të pashërueshme në Amerikë, të Tipit 1 neurofibromatoza.

Ajo kishte një fëmijë dhe ishte e martuar, ndërkohë që pas përparimit të sëmundjes u divorcua nga bashkëshorti. Ajo shprehet se është e lumtur që djali i saj Charlie është i shëndetshëm dhe nuk ka asnjë shenjë të sëmundjes së saj. /albeu.com/

Shtuar më 30/09/2014, ora 16:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori