E FUNDIT/ Digjet makina e drejtorit të Hipotekës
Pak e njohin, ky ushqim ju ndihmon gjatë shtatzanisë
Shpargi është perime që ka pak kalori dhe është e mbushur më vitamina esenciale, minerale dhe anioksidantë.

Pasi ky lloj produkti është një burim i folatit dhe i vitaminës B9, preferohet të konsumohet nga gratë shtatzëna.

Sipas Health Line, një gotë me lëng shpargi përmbush 22 përqind të nevojave të folatit që kanë gratë shtatzëna.

Sipas studimeve, konsumimi i shpargit në kohët e para të shtatëzanisë është shumë e rëndësishme pasi sigurohet zhvillimi i foshnjës. /albeu.com/
Shtuar më 23/03/2019, ora 20:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori