OMGJ apo jo? Ky aparat zbulon hormonet (VIDEO)
Pëlqej
Keni menduar ndonjëherë që të keni në duar një mekanizëm të vogël që të mung të tregojë përbërjen e çdo gjëjë që hani?

Që nga frutat, perimet deri edhe tek ushqimet fast food që blini për konsumim të shpejtë.

Shkenca ka menduar për shëndetin tonë dhe ka nxjerrë në treg një aparat i cili mund të skanojë deri në detaje çdo gjë që konsumojmë shkruan Albeu.com.

Ai arrin të bëjë përllogaritjet e sasive të karbohidrateve, yndyrncve, proteinave vitaminave dhe fibrave në një ushqim por gjithashtu mund të dallojë edhe përbërjen kimike të një ushqimi, duke zbuluar detaje si sa kohë ka që është këputur, sa i freskët është, sa sheqer ka atj.

Ky aparat quhet SCIO dhe ndryshe quhet si një skanues molekular i ushqimeve.

E ardhmja premton një jetë më të shëndetshme mesa duket. /albeu.com/


Shtuar më 19/06/2018, ora 20:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori