Njihuni me efektet e shëndetshme të sodës së bukës
Soda e bukës është një produkt që nuk mungon në shtëpitë tona, shumë nga ne thjesht e përdorin për qëllimin e saj primar që ajo ka në ushqim dhe nuk e dinë se ajo ka një rol të rëndësishëm dhe në trajtime të tjera për organizmin. A e dini se soda e bukës mund të bëjë mrekulli në lëkurën dhe flokët tuaj?

Soda e bukës mund të pwrdoret për një shumëllojshmëri të mira shëndetsore si:

Lëkurë
Nga përzierja e sodës së bukës me ujë ju do të merrni një përzierje të mirë për të përballur me problemet ne lëkurë. Kjo përzierje do të çrrënjose të gjitha qelizat e vdekura te lëkurës nga fytyra juaj dhe ajo do të bëjë lëkurën tuaj te duket e jashtëzakonshme.

Shto sode buke në shampon tuaj, kur ju jeni duke larë flokët . Kjo përzierje do të evakuojë të gjitha shtresat që janë ruajtur në flokët tuaj.

Kujdesi i këmbëve
Ju mund të trajtoni këmbët tuaja të lodhur me sodë buke. Perzieni sodën e bukës me ujë të nxehtë. Kjo përzierje do të pushojë lëkurën tuaj dhe ju do të ndiheni plotësisht të lirshëm. Kjo është e mrekullueshme për pedikyr në shtëpi.

Lythat e padëshiruara
Sipas disa specialistëve përzierja e sodës së bukës me lëng limoni mund të përdoret për të çrrënjosur lythat e padëshirueshme. Aplikoni këtë përzierje në lythat që duhet të evakuohen. /albeu.com/
Shtuar më 10/07/2015, ora 15:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori