Një muaj para se të përjetoni sulm në zemër, trupi ju paralajmëron
Sulmet në zemër janë shkaktari i miliona vdekjeve në vit. Ndryshimi i stilit të jetesës në një më të shëndetshëm, patjetër se mund të na ndihmojë të kemi një shëndet më të mirë të zemrës dhe të shmangim sulmet e tilla.

Sidoqoftë, ekzistojnë disa shenja të cilat trupi jua jep një muaj para se të përjetoni sulm në zemër.

Përderisa këto shenja mund t’ju bëjnë të mendoni se janë normale apo janë simptoma të një gripi, faktikisht këto mund të jenë shenja të një sulmi vdekjeprurës.

Prandaj, keni kujdes nga këto shenja:
– Probleme me frymëmarrje

– Simptoma të gripit dhe të ftohtit

– Tension në gjoks– Ndjeheni të lodhur apo më të dobët

– Djersë të ftohta dhe marramendje

– Lodhje e përgjithshmeNëse veç i keni disa nga këto shenja, është mirë që menjëherë ta vizitoni doktorin për t’u konsullutar me të. Sëmundjet e zemrës nuk janë diçka që duhet të injorohen.
Shtuar më 01/10/2019, ora 10:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori