Një gojë më ujë të vakët në mëngjes, ja përfitimet
Nga studime të publikuara, është e ditur që dita juaj të nisi më një gotë ujë, madje me një gotë ujë të vakët.

Sipas studimeve, uji i vakët është shumë më i shëndetshëm se uji i ftohtë pasi ai ndihmon në tretjen e ushqimeve.

Gjithashtu, largon toksinat dhe yndyrnat e depozituara në trup, duke bërë që sistemi tretës të funksionojë më mirë.

Ndihmon qarkullimin e gjakut, muskujt do të ndihen më të relaksuar dhe ju do të jeni më energjikë. Lehtëson dhimbjet e kokës, barkut dhe dhimbjet e shkaktuara nga menstruacionet. /albeu.com/
Shtuar më 30/07/2016, ora 10:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori