Ndihet e turpëruar për mbipeshën, 26 vjeçarja fajëson qeverinë (FOTO LAJM)

Fakti se është mbipeshë e ka detyruar një grua që të vendos gishtin mbi qeverinë, e fajësuar për çmimet e ushqimeve të freskëta që ajo nuk ka mundësi ti blejë. Teksa ndihet në faj për peshën e saj trupore, ajo apelon që çmimet e ushqimeve të pësojnë një ulje, pasi në këtë mënyrë ajo i drejtohet ushqimeve të gatshme, për shkak të pamundësisë ekonomike.

Kërkesat e saj janë edhe më të shumta, kjo referuar edhe frekuentimit të një palestre, pasi ajo nuk mundet dot që ta paguajë. Christina Briggs, 26 vjeçe nga Wigan ka thënë se ajo konsumon ushqime të cilat nuk janë të shëndetshme. Fakti që nuk ka mundësi ekonomike dhe mundësi se kush ti mbajë fëmijët, e kanë detyruar gruan që të marrë këtë nismë. /albeu.com/

Shtuar më 25/09/2014, ora 13:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori