Mësoni të mirat që kemi nga konsumimi i lëngut të mollës
Nëse akoma jeni në kërkim të një ilaçi për zgjidhjen e problemeve të kapsllekut atëherë mund të provoni lëngun e mollës.

sëmurët nga zorra e trashë duhet të kenë kujdes që jashtëqitja të mos jetë e fortë. Ata duhet të pinë nga një herë në ditë nga një gotë komposto frutash (këshillohet kompostoja e molles).

sëmurët është mirë që larjen ta bëjnë në vaskë në pozicionin ulur, duke i shtuar ujit lëvore të bungut dhe kamomil. Por, për t ‘u shëruar nga kalbja e zorrëve, duhen ngrënë qepë dhe hudhra të freskëta.

Në të gjitha rastet kur të sëmurët pezmatohen nga hemorroidet, u këshillohet që të përdorin krundet e grurit në supë apo në gjellë, tri herë në ditë, duke pasur kujdes që ato të mos përvëlohen, por të hidhen atëherë kur serviret ushqimi në tryezën e ngrënies.

Ngrënia e një molle të ëmbël para ushqimit liron zbrazjen e zorrëve. Ata që kanë zorrë të ngadalta duhet të pinë rregullisht tri herë në ditë nga një gotë lëng molle para ushqimit./albeu.com/

Burimi: healthyfood
Shtuar më 01/09/2016, ora 10:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori