Mposhtni alergjitë me kivi
Kivi, ky frut i vogël është ilaç i shkëlqyer kundër alergjive. Mjekët bëjnë me dije se lëkura e tij ndonëse nuk është ushqimi më i shijshëm të cilin do ta kishit konsumuar, ajo nuk duhet hedhur.

Sipas tyre, kivi përmban tri herë më shumë antioksidantë se sa brendësia dhe vepron si një mjet i fuqishëm kundër alergjive, infeksioneve, por edhe tumoreve.

Lëkura e kivit është një ilaç natyral kundër baktereve siç janë stafilokoku dhe E.coli. Lëkurën e kivit mund ta përzieni me banane, për të rregulluar shijen. Të gjitha së bashku i përzieni në shtrydhese e më pas për ta konsumuar. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2014, ora 09:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori